نکات مهم در طراحی لیبل

طراحی لیبل

شرکت ها محصولات خود را با طراحی های متفاوت و تاثیرگذار لیبل ها توصیف می کند. این طراحی ها به آن ها کمک می کند تا از رقبا در قفسه جدا شوند. هیچ قانون تعیین شده ای برای طراحی لیبل محصول وجود ندارد. شما برای طراحی لیبل ها در طرح، اندازه، شکل، رنگ و موارد دیگر انتخاب های زیادی دارید. با این وجود، رعایت دستورالعمل های خاص لیبل مطمئناً می تواند منجر به فروش بیشتر شود. این مقاله به تشریح جوانب اصلی ایجاد یک لیبل تاثیرگذار می پردازد.

نرم افزار طراحی لیبل

اولین قدم برای ایجاد لیبل، انتخاب نرم افزار مناسب در فرایند طراحی لیبل است. امروزه گزینه های بسیار خوبی برای  نرم افزار طراحی گرافیکی موجود است. بهترین توصیه ای که می توانیم در اینجا ارائه دهیم این است که برنامه ای را انتخاب کنید که کار با آن راحت باشد. این مهم است که بدانید هر نرم افزاری که انتخاب می کنید باید توانایی ذخیره یا ارسال طرح لیبل را به عنوان یک فایل داشته باشد. همچنین توانایی استفاده از هر فونتی که می خواهید، داشته باشد.

 

فونت لیبل

انتخاب فونت شما مهم است و مستلزم بررسی و برنامه ریزی دقیق است. هنگام طراحی لیبل های محصول خود، فونت های سیستم معمولی و عمومی را استفاده نکنید ولی با استفاده از فونت های مختلف با طراحی خاص برای لیبل خودتان را گیج نکنید مگر این که به آن ها نیاز داشته باشید.

 

چطور فونت لیبل را انتخاب کنم؟

هر کدام از فونت ها ویژگی منحصر به فرد خودشان را دارند، بنابراین فونتی را برای لیبل خود انتخاب کنید که به محصول کمک می کند تا برجسته تر از بقیه محصولات به نظر بیاید. به عنوان مثال، اگر محصول یک سس کچاپ است، سعی کنید یک فونت سرگرم کننده برای لیبل خود داشته باشید یا از طرح های ادویه روی لیبل استفاده کنید. اگر محصول موجود در بازار خودرو است، با فونت جسورانه یا نمونه ای از آن در لیبل استفاده کنید که جنبه ای از سختی یا طول عمر را به تصویر بکشد. یکی از مهمترین ملاحظات انتخاب فونت لیبل اطمینان از خواندن متن شما است. شما به معنای واقعی کلمه فقط چند ثانیه وقت برای جلب توجه خریداران دارید، بنابراین  فونتی برای لیبل خود انتخاب کنید که با یک نگاه سریع هم قابل خواندن باشد. منابع آنلاین زیادی وجود دارد که می توانید فونت های لیبل را با هزینه کم یا کاملا رایگان دریافت کنید. فقط فونت های رایگان را جستجو کنید و به معنای واقعی کلمه صدها فونت عالی برای پروژه های لیبل خود پیدا خواهید کرد. فونتی را برای لیبل انتخاب کنید که با محصول مطابقت داشته باشد و خواندن آن آسان باشد.

 

فونت مناسب نام محصول و شرکت به روی لیبل

حتما نام محصول و شرکت را به طور برجسته در طراحی لیبل مشخص کنید، تا به راحتی قابل شناسایی باشد. همچنین مهم است که لیبل با ظاهر برند مطابقت داشته باشد تا مشتریان بتوانند دفعه بعد که به خرید می روند، محصول را به راحتی در قفسه بیابند. اطلاعات تماس شرکت روی لیبل نیز جنبه مهمی در طراحی لیبل مؤثر ایفا می کند. اگر می خواهید بازخورد مشتری داشته باشید، در صورت امکان اطلاعاتی مانند شماره تماس، آدرس وب سایت، آدرس شرکت یا کارخانه و حساب های رسانه های اجتماعی را در لیبل در نظر بگیرید.

 

گرافیک و تصاویر لیبل

این حرف قدیمی را به خاطر می آورید که “یک تصویر 1000 حرف برای گفتن دارد”؟ خوب، این به ویژه در مورد لیبل های محصول صادق است. گرافیک های حرفه ای مانند نقاشی یا عکس لیبل می توانند مسیری طولانی را برای جلب توجه محصول شما طی کنند. اگر عکس های گرافیکی یا مناسب برای لیبل محصول خود را ندارید، منابع بی شماری به صورت آنلاین وجود دارد که می توانید تصاویر ارزان قیمت و بسیار حرفه ای پیدا کنید.

 

ابعاد لیبل

انتخاب اندازه لیبل شما تا حد زیادی به ظرف یا بسته بندی محصول بستگی دارد. می توان از یک لیبل ب دور بسته بندی استفاده کرد یا از دو تا لیبل در پشت و رو لیبل یا از یک لیبل با فرمت و قالبی خاص به روی محصولات استفاده کرد. با استفاده از لیبل های جلو و عقب، می توانید نام تجاری را در قسمت جلوی لیبل از سایر موارد سنگین متن جدا کنید. خرید دو لیبل جداگانه برای محصول ممکن است مقرون به صرفه ترین انتخاب نباشد. از طرف دیگر، شما همچنین می توانید یک لیبل ” دور تا دور ”  طراحی کنید. سپس می توانید یک نوشته ی بزرگ برای لیبل جلویی را طراحی کنید که جذاب و فریبنده باشد، در حالی که موارد کوچکتر و متن اصلی را سمت پشت لیبل طراحی کنید.

 

شکل لیبل

شکل لیبل شما مطمئناً می تواند به جلب توجه محصول روی قفسه کمک کند. اکثر شرکت های لیبل،  اشکال بسیاری از لیبل های پشت چسبدار از جمله مستطیل، مربع، بیضی، دایره و…  را ارائه می دهند.

 

بارکد لیبل

لیبل بارکد، لیبلی است که به اسکنرهای الکترونیکی درباره محصول شما کمک میکند. بارکد به روی لیبل که برای اولین بار در فروشگاه های مواد غذایی مورد استفاده قرار گرفت و انواع فروش را توسط لیبل آسانتر کرد.

Call Now Buttonمشاوره و فروش